?

Log in

No account? Create an account
Дюжина - shivalba

> Recent Entries
> Archive
> Friends
> Profile

March 19th, 2010


Previous Entry Share Next Entry
02:08 pm - Дюжина
1. Буває чортова, і в такому вигляді вона лякає пів світу (в Америці в будинках немає 13х поверхів, в Італії в театрах не роблять 13-ті ряди і 13-ті місця тощо)
2. «дюжина булочника». Походження пов'язане з тим, що в середні віка булочники, боячись суворих кар за обман покупців (навіть руку могли відтяпати), зазвичай додавали зайву булочку до кожної дюжини, щоб не обрахуватись на свою користь.
3. на кожній кисті у людини знаходиться дюжина кісточок, якщо їх рахувати великим пальцем. Це, ймовірно, підштовхнуло стародавніх Шумерів вивести дванадцяткову систему числення. Доречі, така система набагато зручніша, за рахунок того, що 12 ділиться на числа 2, 3, 4, 6 а 10 лише на 2 і 5
4. Коли я ще не знав "дюжина" це скільки, то думав що це дуже багато. Коли дізнався, що це всього "12" був дуже розчарований.
5. Вікіпедія говорить, що Дюжина походить від латинського "Дедікейт" - дванадцять. Мені чомусь здається, що Вікі як завжди триндить, а Дюжина походить від якоїсь "дюжки" в яку колись клали дванадцять чогось.
6. На відміну від західних культур, чортова дюжина завжди виклакала в мене захоплення. ТА і взагалі, в наших широтах число 13 навпаки вважається щасливим а не нещасливим. Може це через те, що в ньому присутня цифра "3", яку у нас практично боготворять.
7. Дюжина аба пів дюжини - на стільки персон зазвичай роблять комплекти посуду.
8. прихований конфлікт "дванадцятки" і "десятки" дуже цікавив мене колись. "Десятка" забрала собі математику, "дюжина" - час. Десятка не витримала і запустила свої лапки і в час. Тепер долі секунд рахуються "десятими" а не "дванадцятими". Справжнє рейдерство!!!
9. Поки дюжина воювала з "десяткою" прийшла маленька "двійка" і захопила світ інформації і цифрових приладів. а це вже створення свого власного ринку послуг )))
10. одного разу в Криму, на світанку, я з другом випив пів дюжини пляшок місцевого бургундського. Воістину організм - фантастичний механізм.
11. числу "11" зовсім трохи не вистачило, щоб стати "дюжиною". Але думаю, воно не скаржиться, все ж краще бути невідомим собою, чим відомим кимось.
12. Дюжина стверджень про дюжину - це число Гросс, 144.

(4 comments | Leave a comment)

Comments:


[User Picture]
From:brik_lilya
Date:March 21st, 2010 10:16 am (UTC)
(Link)
в какие ты интересные игры играешь))
[User Picture]
From:shivalba
Date:March 21st, 2010 05:17 pm (UTC)
(Link)
це тобі не жопой пропердіти гімн!!!
From:nika466
Date:March 22nd, 2010 07:27 pm (UTC)
(Link)
ыыы впринцыпи интересно)))))немного правда запуталась ну а так понятно)
[User Picture]
From:shivalba
Date:March 23rd, 2010 09:05 am (UTC)
(Link)
тоді тобі завдання - какао!

> Go to Top
LiveJournal.com